Logopedyczny Konkurs Plastyczny

„Ukryte w rebusie"


Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej klas IV – VI do udziału
w Międzyszkolnym Logopedycznym Konkursie Plastycznym „Ukryte w rebusie".

Konkurs gimnazjalny

14 marca 2013 r. odbył się gimnazjalny konkurs z języka angielskiego: Exam is a piece of cake. Głównym celem konkursu było promowanie uczniów zdolnych wśród gimnazjalistów, a także rozwijanie ich zainteresowań językiem obcym, wdrażanie i motywowanie do nauki, pobudzanie twórczego myślenia oraz kształtowanie estetyki wypowiedzi pisemnych. Gimnazjaliści rywalizowali ze sobą wykazując się ogromną wiedzą oraz wspaniałymi umiejętnościami językowymi.Zwycięzcami konkursu zostały:


I miejsce – Dominika Rogóż (klasa II gim.)

II miejsce – Natalia Kłosińska (klasa II gim.)

III miejsce – Weronika Knafel (klasa I gim.)

Konkurs Literacki "O Pawie Pióro"

Zapraszamy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum do udziału
w Międzyszkolnym Konkursie Literackim „O Pawie Pióro”.


Konkurs matematyczny

Dnia 28 listopada 2012 r. paru uczniów z klas od III do V szkoły podstawowej brało udział po raz pierwszy udział w Ogólnopolskim Konkursie ALFIK MATEMATYCZNY. Zmagali się oni z zadaniami o różnym stopniu trudności.Najlepszy bardzo dobry wynik w naszej szkole uzyskał Jakub Drożniak z klasy IV – zdobył 9 miejsce w województwie małopolskim oraz 106 miejsce w całym kraju. Gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy.

BM

Rekrutacja rozpoczęta...

1. Dyrektor Zespołu Szkół
im. St. Wyspiańskiego w Waganowicach ogłasza nabór dzieci
5 i 6-letnich do oddziału przedszkolnego na rok szkolny 2013/2014.

2. Dyrektor Zespołu Szkół
im. St. Wyspiańskiego w Waganowicach
ogłasza nabór uczniów do Publicznego Gimnazjum na rok szkolny 2013/2014.

3. Zespół Szkół im. St.Wyspiańskiego w Waganowicach
ogłasza nabór młodzieży do 3-letniej Zawodowej Szkoły Specjalnej Przysposabiającej
do Pracy w roku szkolnym 2013/2014.

Harmonogram rekolekcji i dowozu


W dniach 4.03–06.03.2013r. na terenie naszej Parafii trwać będą Rekolekcje Wielkopostne. W związku z tym Dyrektor Zespołu Szkół w Waganowicach zawiesza zajęcia dydaktyczne.


Msza Święta w Kościele w Niedźwiedziu o godz. 10.00


Godziny kursowania autobusu:

Brończyce przystanek – godz. 9.20

Kępa – 9.25

Czechy- 9.25

Waganowice szkoła – 9.40

Odwóz po zakończeniu Mszy ok. godz. 11.00

Bezpieczne ferie

W ramach akcji „Bezpieczne ferie" Mały Samorząd zorganizował spotkanie ze strażakiem – panem Dariuszem Dukatem. Uczniowie z klas I-III mieli okazję dowiedzieć się między innymi, jak wygląda codzienna praca strażaków, oraz jak bezpiecznie zachowywać się podczas zimowego odpoczynku. Przypomnieliśmy sobie także podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy.Serdecznie dziękujemy panu Dariuszowi Dukatowi
za przyjęcie naszego zaproszenia i interesujące spotkanie.


Edyta Maroszek

Dzień Babci i Dziadka


Tegoroczny Dzień Babci i Dziadka został połączony z przedstawieniem świątecznym pt. „Przybieżeli anieli". Zaproszeni goście mogli podziwiać spektakl przygotowany przez uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum pod kierunkiem swoich nauczycieli. Przedstawienie przypomniało nam, że przed Świętami nie są ważne prezenty, ale wypełniona miłością atmosfera rodzinna. Po spektaklu, dla Dziadków zagrali na akordeonie nasi zdolni uczniowie – Piotr Wcisło i Mariusz Ząbczyński oraz wystąpił zespół muzyczny „Promyki".

W przedstawieniu udział wzięli: Angelika Ziarko, Dominika Kłosińska, Julia Drożniak, Wiktoria Gonciarz, Kinga Marian, Sylwester Machnik, Sebastian Królczyk, Mateusz Konieczny, Bartosz Nowak (zagrali role dzieci), Nikola Osika, Gabrysia Dukat, Rózia Bucka, Justyna Wilczyńska, Jakub Drożniak, Kamil Grzyb (aniołowie), Magdalena Nowak i Piotr Wcisło (rodzice), Natalia Jamborska (Maria) oraz Mariusz Ząbczyński (Józef).

e.f.

Konkurs Piosenki Angielskiej

Dnia 19 stycznia 2013 roku w szkole odbył się Konkurs Piosenki Angielskiej pod hasłem: Singing songs – a way of learning English (Śpiewanie piosenek sposobem nauki języka angielskiego). W wydarzeniu brali udział uczniowie klas III – V SP, których zadaniem była prezentacja wybranych utworów anglojęzycznych. Jury oceniało poprawność językową, dykcję, interpretację, walory głosowe, muzykalność, poczucie rytmu oraz ogólny wyraz artystyczny.

Oto nasi najlepsi śpiewacy z ogromnymi predyspozycjami językowymi:


I miejsce: Dominika Kłosińska (kl.III)

II miejsce: Julia Drożniak (kl.III)

III miejsce: Maciej Kłosiński (kl.V)

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dnia 13 stycznia 2013 r. mimo mroźnej pogody, wolontariusze WOŚP z naszej szkoły: Natalia Jamborska, Kinga Pabian, Karolina Stompioł oraz Justyna Wilczyńska kwestowały pod Kościołem Parafialnym w Niedźwiedziu.

Celem tegorocznego 21 finału była zbiórka funduszy dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. Kwota zebrana w tym roku przez nasze uczennice, to 3139,85zł. I jest większa od kwoty zebranej w ubiegłym roku. Dziękujemy darczyńcom!

BM

Zabawa choinkowa w wykonaniu II gimnazjum

9 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa klas IV-VI i I-III gimnazjum.

Jak co roku klasa II gimnazjum z wielkim zaangażowaniem przygotowywała się do tej imprezy. W ubiegłym roku zadaniem uczniów było przebranie się i zaprezentowanie na tle wybranego podkładu muzycznego - jeszcze dobrze pamiętamy chłopców jako tanich drani i niegrzeczne dziewczęta rodem ze „szklanej pogody". Do II gimnazjum należała też korona królowej balu, którą zdobyła Agnieszka Kasprzyk.:

W tym roku zadaniem uczniów było wykonanie makijażu i odpowiedniej karnawałowej fryzury. Oczywiście zadanie to całkowicie pochłonęło uczniów II gimnazjum, którzy dali upust swojej wyobraźni. Niedość, że kolejny raz zaskoczyli swoją pomysłowością to jeszcze jak zwykle świetnie się bawili. A przecież o to właśnie organizatorom chodziło. Tym razem korona króla balu powędrowała do Pawła Kubali, który w tańcu czuje się jak ryba w wodzie - o czym mogliśmy się przekonać już na niejednej zabawie szkolnej.

A oto fotograficzny przegląd tegorocznej zabawy w wykonaniu II gimnazjum:


W karnawale...

Aby tradycji stało się zadość 9 stycznia w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa. Parkiet na sali gimnastycznej przeżywał „drugą młodość". Wszyscy bawili się znakomicie.

Do tańca nie trzeba było długo namawiać, nogi same niosły w rytm muzyki. Hitem imprezy okazał się niewątpliwie pokaz makijażu w wykonaniu poszczególnych klas. Zobaczcie raz jeszcze, jak świetnie się bawiliśmy.

K.Fundament

Przedstawienie profilaktyczne

Niedawno w naszej szkole odbyło się przedstawienie profilaktyczne dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Celem spektaklu było promowanie higieny własnej i otoczenia. Bohaterem przedstawienia był chłopiec, który nie dbał o higienę osobistą.


Zatem pamiętajmy, że właściwe i regularne zabiegi pielęgnacyjne mogą uchronić nas przed wieloma chorobami oraz zapewnić dobre samopoczucie każdego dnia. Dbajmy więc o higienę naszego ciała!

e.f.

„Idą, idą przebierańce, będą śpiewki, będą tańce!"

I w tym roku nasza wesoła grupa kolędników odwiedzała w poświąteczne dni mieszkańców Waganowic. W orszaku nie brakło Bożej Rodziny, Trzech Króli, Pasterzy i Aniołów. Baraszkowały też dwa Diabełki, a pochód zamykał Żyd w parze z Turoniem. Przebierańcy stukali do bram gospodarzy z kolędą na ustach, zabawnymi scenkami i noworocznymi życzeniami. „ Gdzie Turoń przychodzi, tam dobrze się dzieje"- gromko reklamował się Turoń pokłapując włochatą mordą.

Jak zwykle też szkolni kolędnicy spotkali się z przychylnością mieszkańców wsi, którzy nie szczędzili pochwał i nie tylko... Każdy kolędnik jest łasy na słodycze i ciepły sok malinowy, a gospodarze w Waganowicach dobrze o tym wiedzą. Grupę kolędniczą tworzyli uczniowie uczęszczający na pozalekcyjne zajęcia muzyczno-plastyczne, a niestrudzenie towarzyszył im z akordeonem pan Dawid Pyrda.

W świątecznym nastroju

W okresie Bożego Narodzenia staramy się, aby nasze klasy wyglądały pięknie i by panowała w nich wyjątkowa atmosfera. W tym magicznym czasie Mały Samorząd zorganizował konkurs pod hasłem „Najpiękniejsza gazetka bożonarodzeniowa". Brały w nim udział klasy I-III szkoły podstawowej.

Komisja oceniająca w składzie: p. Agata Dolińska, p. Ilona Rozpara i p. Beata Urban za najpiękniejszą uznała gazetkę klasy trzeciej. Panie oceniające gazetki podkreślały, że werdykt był wyjątkowo trudny, bowiem wszystkie klasy dołożyły wszelkich starań, żeby upiększyć świątecznie swoją klasę.

Edyta Maroszek

Jasełka

Uczniowie klasy V oraz VI przygotowali przedstawienie Jasełkowe. Zaprezentowali je podczas spotkania wigilijnego w naszej szkole, a także w czasie wigilii Hufca Podkrakowskiego, która miała miejsce w Zespole Szkół w Waganowicach.Przedstawienie to uświetniło również spotkanie wigilijne drużyn NS, które odbyło się w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej w Krakowie.

Cieszymy się z naszych sukcesów

Uczniowie naszej szkoły śpiewający w zespole „Promyki" wzięli udział w Przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Hej, wesoła nowina" zorganizowanym przez Dom Kultury Podgórze w Krakowie. Zaśpiewali najpiękniej jak potrafią, z niezwykłym zaangażowaniem, radością i... zajęli II miejsce w kategorii: Zespoły w wieku 6-14 lat. Wydaje się, że ujęli jury umiejętnościami wokalnymi i dziecięcym entuzjazmem.

Na pytanie, którą z kolęd przygotowanych na konkurs chcą wykonać, ku zaskoczeniu oceniających jednogłośnie i pewnie odpowiedzieli, że wszystkie. Zespół przygotowywał się do przeglądu pod okiem pracownika MGCK w Słomnikach pani Weroniki Piwek, a towarzyszył mu akompaniując na akordeonie i gitarze pan Dawid Pyrda. Jesteśmy z Was dumni. Gratulujemy!

A.K.

I przyszedł do nas Mikołaj...

Dnia 6 grudnia naszą szkołę odwiedził święty Mikołaj. Przybył w towarzystwie dwóch uroczych Śnieżynek. Podobnie jak w roku ubiegłym, tak i teraz przyniósł uczniom kosze pysznych owoców. Mikołaj zachęcał uczniów do tego, by zamiast po słodycze i chipsy częściej sięgali po zdrowsze owoce i warzywa. Wszyscy cieszyli się z wizyty niezwykłego gościa.

Młodsi uczniowie śpiewali mu piosenki i recytowali wiersze. Mikołaj obiecał, że przyjdzie za rok, o ile oczywiście wszyscy będą grzeczni i zastosują się do jego dietetycznych wskazówek. „Zdrowy" Mikołaj to już tradycja w naszej szkole.

A swoją drogą, czy ten Mikołaj kogoś Wam nie przypomina?...

A.K.

Kiermasz Mikołajkowy

W dniach 6 i 7 grudnia odbył się w szkole Kiermasz Mikołajkowy. Jak co roku, można było na nim kupić ozdoby i upominki świąteczne oraz pyszne ciasta.

Kiermasz zorganizowany został przez Mały Samorząd pod przewodnictwem nauczycieli: Ireny Daniel, Agaty Dolińskiej, Anety Kłosińskiej, Edyty Maroszek, Ilony Rozpary. W rolę sprzedawców - pomocników Świętego Mikołaja - wcielili się uczniowie.

Składamy gorące podziękowania rodzicom uczniów z klas I-III, którzy z wielką otwartością i życzliwością pomogli w organizacji kiermaszu piekąc przepyszne ciasta. Dziękujemy Paniom: Małgorzacie Bibule, Marzenie Bogusz, Katarzynie Domanik-Pluteckiej, Annie Drożniak, Renacie Dukat, Dorocie Fundament, Beacie Koniecznej, Małgorzacie Kowalskiej, Agnieszce Królczyk, Iwonie Lupie, Katarzynie Machejek, Monice Machnik, Beacie Musze, Beacie Nowak, Anecie Otwinowskiej, Marcie Piskale, Urszuli Wajdzie, Dorocie Wesołowskiej, Agacie Znamirowskiej.

Edyta Maroszek

Dzień Patrona Szkoły

Dnia 30 listopada 2012 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach odbył się Dzień Patrona. Uroczystość rozpoczęła się od apelu. Przy dźwiękach muzyki Chopina uczniowie przypomnieli najważniejsze fakty z biografii Patrona ilustrowane najpiękniejszymi lirykami poety. Gimnazjaliści recytowali między innymi utwory: „Do Leona Stępowskiego", „O kocham Kraków", „Wyuczono papugę wyrazów o sztuce", „Niech nikt nad grobem mi nie płacze". Z kolei najmłodsi uczniowie takie oto złożyli szkole życzenia z okazji jej święta:

Każdy z nas ma dzień imienin:
Marek, Czarek, Basia, Krysia.
Swych imienin nie ma szkoła,
Więc je ogłaszamy dzisiaj.
Życzymy szkole w Święto Patrona,
ścian kolorowych i ławek zdrowych,
wiele hałasu tylko z radości,
życzymy szkole w Święto Patrona,
by same piątki były jej gośćmi
i miała zawsze wesołą minę.
Dzisiaj szkoła, piękna pani,
dzisiaj kwiatów nikt nie zliczy,
dziś życzenia jej składamy
białą kredą na tablicy.

W dalszej części spotkania Pani Dyrektor wręczyła nagrody uczniom, którzy zwyciężyli w konkursie plastycznym dotyczącym Patrona. Następnie został przeprowadzony konkurs poświęcony życiu i twórczości Stanisława Wyspiańskiego. Zwycięzcom gratulujemy!

e.f.

Zabawa andrzejkowa


Z okazji zbliżających się Andrzejek, Mały Samorząd zaprosił najmłodszych uczniów naszej szkoły do Miejsko Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach. Tam, w nastrojowej i nieco tajemniczej scenerii, odbyła się fantastyczna zabawa. W świat czarów i magii wprowadziliby nas dwie czarownice, które czarowały i porywały dzieci do tańca.

Uczniowie z Małego Samorządu przygotowali wiele wróżb andrzejowych oraz zaprezentowali brawurowo kilka układów tanecznych. Rada Rodziców natomiast zadbała o słodki poczęstunek. Na koniec - tradycyjnie już - obejrzeliśmy film animowany. Szkoda, że następne Andrzejki dopiero za rok...

Edyta Maroszek

Święto Niepodległości

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, Mały Samorząd Uczniowski zorganizował akcję wręczania uczniom oraz pracownikom szkoły biało – czerwonych kotylionów. Kotyliony wykonali uczniowie wraz ze swoimi opiekunami. W ten sposób włączyliśmy się w szkolne obchody rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Edyta Maroszek

11 listopada – Święto Niepodległości

Uroczyste świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości.


W naszej szkole dnia 9 listopada 2012 r. odbył się z tej okazji montaż słowno-muzyczny przygotowany przez zuchów z 7 Gromady Zuchowej „Iskierka" oraz harcerzy z 7 Drużyny Harcerskiej pod kierunkiem swoich instruktorów. Uczniowie pięknie recytowali wiersze oraz śpiewali pieśni patriotyczne.


Wycieczka do Wieliczki

29 października 2012 odbyła się wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce. Uczestnicy mieli okazje zobaczyć skarby ziemi wielickiej na własne oczy. Przemierzając solnymi korytarzami podziwiali ciężką pracę górniczych rąk. Ogromne wrażenie wywarła na nas wszystkich Kaplica Św. Kingi, jej osoba, figury górników wykute w bryłach soli oraz „słona" postać Jana Pawła II.

Nasza uwagę przykuły również płaskorzeźby przedstawiające Boże Narodzenie, czy Ostatnią Wieczerzę. Wiele emocji dostarczyła również przejażdżka windą tarasową w głąb ziemi. Słuchając opowieści pana przewodnika wszyscy wyobrażali sobie jak wyglądało życie ludzi tutaj pracujących. To zadziwiające, że każdy, nawet najdrobniejszy element podziemi kopalni jest wynikiem ciężkiej pracy ludzkich rąk. Korytarze, którymi spacerowaliśmy napawały nas podziwem i zadumą a jednocześnie strachem o życie górników. Niebawem ich święto, a więc pamiętajmy o nich śląc pozdrowienie „Szczęść Boże".

K. Fundament

Dzień Papieski

Dnia 16.10.2012 r. w Zespole Szkół w Waganowicach odbyła się akademia z okazji XII Dnia Papieskiego. Została ona przygotowana przez uczniów kl. IV szkoły podstawowej pod kierunkiem nauczycieli. W tym roku Dzień Papieski obchodzono pod hasłem Jan Paweł II – Papież Rodziny. Poprzez inscenizację uczniowie przypomnieli, że Karol Wojtyła nie tylko był wielkim Papieżem, ale też najlepszym wychowawcą, przyjacielem młodzieży, a przede wszystkim przyjacielem rodziny.

Na zakończenie akademii społeczność szkolna wysłuchała
frag. homilii Ojca Świętego poświęconego rodzinie:

W rodzinie mąż i żona, dorośli i dzieci, bracia i siostry akceptują się nawzajem jako Boży dar i obdarowują siebie życiem i miłością Boga. W rodzinie zdrowi i chorzy wspierają się wzajemnie. Młodzi i starzy rozmawiają ze sobą. Razem próbują rozwiązywać problemy... Wreszcie to w rodzinie możemy nauczyć się wzajemnego wybaczania w atmosferze miłości.

e.f.


„A po maturze chodziliśmy na kremówki..."
(Jan Paweł II)


Nasi uczniowie maturę zdawać będą dopiero za kilka, lub kilkanaście lat. Wadowickiej kremówki mogli skosztować jednak już podczas XII Dnia Papieskiego w ZS w Waganowicach.

Czwartoklasiści zorganizowali tego dnia wraz ze swoimi mamami kiermasz podczas, którego można było kupić za symboliczną złotówkę „papieskie ciastko". Właśnie takie jakie jadał Karol Wojtyła w swoich rodzinnych stronach. Niech Ojciec Święty wie, że w Waganowicach o Nim pamiętamy. Paniom, które upiekły kremówki serdecznie dziękujemy.

K. Fundament


Światowy Dzień Mycia Rąk

15 października obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Mycia Rąk - ustanowiony przez UNICEF w 2008 roku. Celem tego święta jest uświadomienie ludziom, jak ważne dla zdrowia i życia człowieka może być zwykłe mycie rąk.

Uczniowie klas I-III oraz IV-VI uczestniczyli w spotkaniach z pielęgniarką - panią Heleną Wabik, która wyjaśniała na czym polega higiena rąk. Najmłodsi mieli także okazję praktycznie poćwiczyć prawidłowe mycie rąk pod fachowym okiem pani pielęgniarki. Na zakończenie spotkania wszyscy uczniowie otrzymali w prezencie pachnące mydełko.Z okazji Światowego Dnia Mycia Rąk Mały Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na plakat zachęcający do mycia rąk pod hasłem „Czyste ręce”. A oto wyróżnieni uczniowie:

I miejsce – Bartosz Machejek, kl. II

II miejsce – Maja Plutecka, kl. I

III miejsce – Zuzanna Bogusz, kl. I

Edyta Maroszek


Dzień Nauczyciela

12 października 2012 roku w naszej szkole był niezwykle uroczystym dniem. Tego dnia bowiem odbyło się ślubowanie uczniów I gimnazjum połączone z Dniem Edukacji Narodowej. Uczniowie I i II klasy gimnazjum przygotowali z tej okazji niezwykły koncert życzeń dla wszystkich pracowników naszej szkoły, który poprowadzili Julita Janik i Maciej Kłosiński z V klasy SP.

A oto fotograficzny przegląd tej uroczystości:

Na początku ślubowali uczniowie I gimnazjum.Koncert życzeń rozpoczął się życzeniami Karola Kowalskiego skierowanymi do Dyrekcji:

„Dyrekcjo moja kochana , Ty jesteś jak zdrowie…”.

Potem były krasnoludki, a raczej piosenka dedykowana naszej sekretarce: „My jesteśmy sekretarki hop sasa hop sasa, mamy ksera i drukarki…”.

Następnie przyszedł czas na nauczycieli przedmiotu, który wzbudza w sercach uczniowskich gorące uczucia miłości i zachwytu - matematykę.

Przybyli ułani pod tablicę… uczniowie II klasy gimnazjum.


Życie nauczyciela nie jest łatwe - o tym przekonywał nas Daniel Doruchowski w „Medytacjach wiejskiego nauczyciela” skierowanych do nauczycieli informatyki i techniki.

Słowa: „Wielkieś mi uczyniła pustki w domu moim, Moja droga Polonistko tym pytaniem swoim”: skierowane były do nauczycieli języka polskiego, a przekazała je Magdalena Rogóż z I klasy gimnazjum.

Z kolei Kacper Drzymała, Kamil Świderek, Paweł Kubala i Mariusz Sadowski swój tradycyjny polski RAP dedykowali Pani uczącej historii.


„Pani jest tą wielką damą, tą jedyną, tą wybraną …” - te słowa Maciej Rzepka skierował do Pani uczącej geografii i biologii.
Życzenia dla Pani uczącej fizyki zaśpiewali Bartek Nowak z I gimnazjum oraz dziewczęta z II gimnazjum.

„Mam chusteczkę zapisaną wzorami z fizyki…”.
A oto tanie dranie czyli Mariusz Sadowski, Paweł Kubala, Kamil Świderek i Marek Bertek w piosence „My jesteśmy tanie dranie, darnie tanie niesłychanie…”.

O tym że „Sprzątać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej…” przekonywali nas uczniowie II klasy gimnazjum: Maciej Fedorczyk, Krzysztof Pluta oraz Krzysztof Kasprzyk. Wtórowały im dziewczęta: Natalia Kłosińska i Klaudia Żurek w piosence „Bo do szkoły chodzić trzeba, wszystko jedno jaka jest. Bo do szkoły trzeba chodzić, tak ten świat złożony jest”.

„Hej bystra woda …” - to piosenka dedykowana dla nauczycieli języków obcych, a w szczególności języka angielskiego i rosyjskiego.

Była też wspólna gimnastyka, którą zaproponował Maciej Fedorczyk wcielając się w role nauczyciela W-Fu śpiewając: „Głowa, ramiona, kolana, pięty…”.

Najserdeczniejsze życzenia składały również dziewczęta I klasy gimnazjum nauczycielom przedszkola, nauczania początkowego, świetlicy i biblioteki w piosence: „Dzisiaj po krakowsku Paniom zaśpiewamy. Bo my nasze Panie gorąco kochamy…”.

„Nieszczęsne pierwiastki i tragiczne wzory..: to wiersz dedykowany przez Kasię Łakomą Pani uczącej chemii. Uczennica „cierpiąc zadaję sobie pytania, czy nasza chemiczka obniży wymagania?”.

Specjalna dedykacja w wykonaniu uczniów I i II klasy gimnazjum skierowana była do nauczycieli muzyki i plastyki w piosence „Więc chodź, pomaluj mój świat…”.

I tym optymistycznym akcentem zakończyliśmy nasz koncert życzeń.

Zwieńczeniem całej uroczystości było wręczenie nagród Dyrektora Szkoły. Rozstrzygnięty został również konkurs na największą ilość zebranych zakrętek. Zwycięzcą został uczeń II klasy gimnazjum Piotr Decowski.


Konkurs zakrętkowy

W czerwcu 2012 roku w naszej szkole został ogłoszony wakacyjny konkurs zakrętkowy. Uczestnicy mieli za zadanie zbierać plastikowe zakrętki. Na osobę, która we wrześniu przyniosła ich największą ilość czekała nagroda w postaci dwóch biletów do kina, na wybrany film. Uczestników konkursu było wielu. W zbieraniu zakrętek prześcigali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy. 24 września komisja w składzie: p.Teresa Hnatowicz, p.Jolanta Cieślik, p. Katarzyna Fundament zważyła zakrętki. Zwycięzcom bezwzględnie został Piotr Decowski z klasy II gimnazjum, któremu udało się zebrać 9,5 kg. Nagrodę pocieszenia otrzymały siostry Aleksandra i Barbara Janik uczennice klasy III B. Nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

To nie koniec naszej zakrętkowej akcji. W dalszym ciągu zbieramy zużyte zakrętki zamiast wyrzucać je do kosza. Pomagamy w ten sposób nie tylko przyrodzie ale i chorym dzieciom - podopiecznym fundacji „Nauka i Kultura” z Krakowa. Odwiedzając ich stronę internetową http://www.zbieramyzakretki.pl/ możecie zobaczyć, komu już pomogliśmy i dla kogo aktualnie zbieramy. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do współpracy.

K. Fundament

Wycieczka na Luboń Wielki

18 września 2012 roku klasa I, II i III gimnazjum odbyła wycieczkę na Górę Luboń Wielki. Na szczycie znajduje się nieduże schronisko PTTK, radiowo-telewizyjna stacja nadawcza, punkt meteorologiczny, ławki i stoły dla turystów. Wybudowane w 1931 schronisko jest jedynym górskim schroniskiem w całym Beskidzie Wyspowym.

Ze szczytu rozlega się panorama na północ i zachód. Na południowo-wschodnim stoku utworzono rezerwat przyrody Luboń Wielki dla ochrony jedynego w Beskidzie Wyspowym tak dużego gołoborza oraz skałek zwanych "Dziurawymi Turniami" i jaskini. Rozległy i silnie zalesiony Luboń Wielki stanowił w czasie II wojny światowej dobre schronienie dla partyzantów.

W parku

Wrześniowym porankiem, dzieci z pierwszej i drugiej klasy wraz z wychowawcami udali się do parku w Miechowie. W promieniach jesiennego słońca spacerowaliśmy alejkami podziwiając piękno przyrody. Był też czas na zabawę na placu zabaw. W radosnych nastrojach z bukietami różnobarwnych liści i innymi jesiennymi „skarbami” wróciliśmy do szkoły.

Edyta Maroszek


Inauguracja nowego roku szkolnego

Jak w każdej szkole, tak i u nas rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2012/2013. Kalendarz był przychylny dla nasz wszystkich ponieważ miało to miejsce dopiero 3 września w poniedziałkowy poranek.

(Zyskaliśmy tym sposobem dwa dni wakacjiSmile).
Msza święta inaugurująca ten rok szkolny została odprawiona tradycyjnie przez księdza proboszcza Bronisława Pitułę, który przybył specjalnie do Waganowic, aby pobłogosławić wszystkim zgromadzonym na nadchodzące 10 miesięcy ciężkiej pracy. Po mszy Pani Dyrektor Urszula Piwek powitała zgromadzonych, przedstawiła uczniom ich nauczycieli i wychowawców. Dzieci i młodzież ze swoimi opiekunami udali się do klas, aby zaplanować najbliższe dni nauki. Wszyscy wypoczęci i uśmiechnięci po wakacjach z zapałem ruszyli po wiedzę. Oby tak zostało do ostatnich dni czerwca… Powodzenia!

K. Fundament

BIP


Wolontariusze

Od grosika...


#TDTS