"Twoje Dane - Twoja Sprawa"

Ogólnopolski Program Edukacyjny

Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych

     Nasza placówka w roku szkolnym 2019/2020 przystąpiła do programu „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

     Od 25 maja 2018 r. wszystkie szkoły i placówki oświatowe są związane nowymi przepisami unijnego, ogólnego rozporządzenia o ochronie danych, zwanego „RODO”.

     Celem programu jest upowszechnienie w społeczeństwie wiedzy o ochronie danych osobowych, wiedzy o ryzyku, przepisach, zabezpieczeniach i prawach związanych z przetwarzaniem danych.

     RODO" – to nie tylko poufność danych. Jego głównym zamierzeniem jest ochrona praw człowieka. RODO określa zakres autonomii informacyjnej, czyli ułatwia podjęcie decyzji o sposobie przetwarzania danych osobowych, m.in. odpowiadając na takie pytania, jak: jakie dane są przetwarzane, w jakim celu, kiedy jest obowiązek pozyskania, podania informacji itd.

     W trakcie realizacji projektu będą organizowane spotkania informacyjne, szkolenia, a także inne inicjatywy mające na celu budowanie właściwych postaw dotyczących ochrony danych osobowych, w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

źródło: www.uodo.gov.pl

 

 

#TwojedaneTwojasprawa

 

Załączniki:
Pobierz plik (informacja_o_programie.pdf)Informacja o programie[ ]702 kB
Pobierz plik (korzysci_udzialu_w_programie.pdf)Korzyści udziału w programie[ ]749 kB

BIP


Wolontariusze

Od grosika...


#TDTS