Materiały opracowane przez wydawnictwo Nowa Era

w ramach projektu edukacyjnego "Uczeń i hejt"

 

źródło: http://www.nowaera.pl/o-nas/programy-edukacyjne/dzien-godnosci

  


Informacja


Prosimy Państwa o wsparcie inicjatywy budowy chodnika

wzdłuż drogi na terenie wsi Waganowice i przejścia dla pieszych

w okolicach Zespołu Szkół w Waganowicach.

     Razem z p. Pawłem Knaflem, Burmistrzem Gminy Słomniki i p. Jolantą Ziarko, sołtysem wsi Waganowice staramy się o pozyskanie środków Budżetu Obywatelskiego (Zadanie KOM2:Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców wsi Przesławice i Waganowice poprzez budowę zatok autobusowych i chodników przy dw.775). Prosimy o oddawanie głosów na nasz projekt. Głosować można przez internet (na stronie www.bo.malopolska.pl), za pośrednictwem poczty (przesyłając kartę na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, ul. Racławicka 56, 30-017 Kraków; koniecznie z dopiskiem: „Budżet Obywatelski") oraz na kartach do głosowania, które pobrać można na terenie szkoły. Termin oddawania głosów mija 13 października 2017r.

 

Nadmorskie marzenia
projekt współfinansowany prze Fundację PZU

     Pod koniec września uczniowie z klas specjalnych z Zespołu Szkół w Waganowicach zrealizowali wielkie marzenie i odbyli niezapomnianą wycieczkę nad Morze Bałtyckie. To co wydawało się niemożliwe stało się rzeczywistością. Realizacja tego marzenia była możliwa dzięki dużemu dofinansowaniu, jakie otrzymaliśmy od Fundacji PZU oraz Urzędu Gminy w Słomnikach.

    

 

 

    
     W dniach od 25 do 29 września wybraliśmy się do Gdańska. W niedzielny wieczór wszyscy spakowani i przejęci czekaliśmy na nasz autokar. Po czułych pożegnaniach z rodzicami wyruszyliśmy w długą drogę na drugi koniec Polski. Mimo deszczowej aury podczas podróży nadmorskie miejscowości przyjęły nas pięknym słońcem. Po rozlokowaniu się w naszym schronisku udaliśmy się na spacer po Starówce w Gdańsku. Po raz pierwszy na własne oczy wielu uczniów zobaczyło wówczas duże statki cumujące na Motławie. Dzięki naszej przewodniczce uczniowie poznali legendy gdańskie, zabytki, które są wizytówkami Gdańska takie jak: Żuraw, Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Fontanna Czterech Kwartałów, Bazylika Mariacka. W pierwszym dniu udaliśmy się na ekscytującą podróż na Westerplatte statkiem pirackim Czarna Perła. Tam odbyliśmy spacer, podczas którego Pani Przewodnik w przystępny sposób przedstawiła najważniejsze fakty z historii tego miejsca. Tam odbyło się nasz pierwsze spotkanie z morzem - co wywołało ogromny zachwyt u naszych uczniów.

Czytaj więcej...

 

 


 


Dziennik elektroniczny Vulcan - PORADNIKI

 


 

 Dziennik elektroniczny - LOGOWANIE

 


 

 Zapraszamy Rodziców

do obejrzenia filmu z instrukcją pierwszego logowania

do dziennika elektronicznego Vulcan

FILM

 

Strona logowania

do dziennika elektronicznego Vulcan

znajduję się pod adresem:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/slomniki

 

BIP

Wolontariusze

Gościmy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.