Wewnątrzszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły

     15 stycznia w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany Wewnątrzszkolny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły.

     W turnieju wzięli udział uczniowie z klas od V do VIII. Rywalizacja pomiędzy klasami była bardzo zacięta, jednak z zachowaniem zasad fair play. Dużo radości, dużo emocji, ogromne zaangażowanie to cechowało dzisiejsze rozgrywki. A oto wyniki Turnieju:

I miejsce – KLASA VIII
II miejsce KLASA VII
III miejsce  KLASA VI

 


Hejże, hola! Tutaj Gwiazdor do was woła.

Ukłon nisko składam, kolędników zapowiadam!

     Jak co roku grupa młodzieży udała się z kolędą po waganowickich domach. Odgrywali krótkie scenki, grali i śpiewali kolędy. Mieszkańcy chętnie otwierali przed nimi drzwi swoich domów. Wszystkim, którzy przyjęli kolędników serdecznie dziękujemy.

     „Za kolędę dziękujemy, zdrowia, szczęścia Wam życzymy na ten Nowy Rok."

 

 


Przegląd Kolęd i Pastorałek „Leć kolędo w świat”

     Alicja Wotlińska, Marcin Domagała i „Przyjaciele z Waganowic” (zespół uczniów z klas specjalnych) wzięli udział w przeglądzie Kolęd i Pastorałek „Leć kolędo w świat” organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zagorzycach. Przegląd odbył się 17 grudnia w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Miechowie. Nasi uczniowi wykonali pastorałki skomponowane i napisane przez Pana Dawida Pyrdę. Dziękujemy serdecznie organizatorom za jak zwykle miłe przyjęcie, przyjazną atmosferę, pyszny poczęstunek i szczególne docenienie naszego ucznia Marcina Domagały, któremu przyznano wyjątkową nagrodę - dla czołowego frontmana!

 

 

 


II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś"

     11 grudnia odbył się w naszej szkole II Międzyszkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Uczestnicy, którzy licznie zgłosili się zostali podzieleni na 7 grup w zależności od wieku i ilości wykonawców. W konkursie zaprezentowało się 19 solistów, 10 zespołów szkolnych i 5 grup przedszkolnych. Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wyłoniło jury w składzie: Pani Urszula Lisiakiewicz - wicedyrektor Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Waganowicach, Pan Wojciech Janczarski - muzyk, instruktor zajęć muzycznych i wokalnych, Pan Mateusz Tomanek - muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, współzałożyciel zespołu Bez Reszty. Uczestnicy na zakończenie konkursu otrzymali dyplomy i upominki.

     Nagrody w konkursie zostaną rozdane podczas niedzielnego spotkania kolędowego, na które serdecznie zapraszamy. Zwycięzcy konkursu wykonają wówczas konkursowe kolędy i pastorałki.

 

BIP


Wolontariusze

Od grosika...


#TDTS