Prezentacje - gramatyka
Fleksja


Składnia


ImiesłowyPrezentacje - twórcy
A. Mickiewicz


H. Sienkiewicz


I. Krasicki


Polscy autorzy


S. Wyspiański


J. KochanowskiPrezentacje - inne
Środki stylistyczne, liryka


Opowiadanie


Słowniki


Układ historyczno-literacki


Epika


Gwara
Zimowisko w Zębie

     Kolejny zimowy wyjazd nie mógł upływać bez zabaw na ośnieżonych górskich stokach. Podobnie, jak w ubiegłych latach białe szaleństwo, cudowna pogoda i mnóstwo dobrego humoru towarzyszyło wszystkim uczestnikom. Wspólnie spędzony czas na długo pozostanie w naszej pamięci.

 

V Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw

     1 lutego uczniowie klas I-III SP rozpoczęli dzień na sportowo. Od kilku lat świętujemy ten dzień organizując Międzyszkolny Turniej Gier i Zabaw - tak również było w tym roku. Mali sportowcy próbowali swoich sił w konkurencjach wymagających od nich spostrzegawczości, zwinności, szybkości i przede wszystkim zespołowej współpracy. Nie bez znaczenia było również przestrzeganie zasad fair play. Ostatnią konkurencją, z którą zmagali się uczestnicy dzisiejszego turnieju, była gra w Bocci. W trakcie sportowych rozgrywek zawodnikom dopisywały humory, a momentami na ich twarzach malowało się ogromne skupienie i zaangażowanie. Na zakończenie każda drużyna otrzymała dyplom i nagrodę rzeczową.

     Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:

I miejsce – SP Smroków
II miejsce – SP Waganowice
III miejsce – SP Słomniki
IV miejsce – SP Prandocin
V miejsce – SP Niedźwiedź

     Tak naprawdę to nie wynik był najważniejszy, a dobra zabawa.

 

Zabawa w Parku Trampolin GOjump

     12 lutego grupa Promyki, która chodziła w tym roku po kolędzie, dzięki ofiarności gospodarzy, pojechała na wycieczkę do Parku Trampolin GOjump w Krakowie. Wszyscy dobrze się bawili i zadowoleni wrócili do domu, aby kontynuować świetnie rozpoczęte ferie zimowe. Dziękujemy!

 

Wizyta w Racławicach!

     Uczniowie klasy VII B i III C wybrali się z produktami ze zbiórki karmy dla zwierząt corocznie organizowanej w naszej szkole do Schroniska „Psie Pole" w Racławicach. Opiekunowie schroniska przyjęli nas bardzo miło, byli wdzięczni za przywiezioną karmę. W podziękowaniu wręczyli nam pamiątkowe dyplomy i pokazali psiaki, które tam się znajdują i czekają na adopcję. Korzystając z pięknej zimowej aury udaliśmy się również do parku przy Pomniku Bartosza Głowackiego i przy Kopcu Kościuszki.

 

BIP

Wolontariusze

Gościmy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.