Jesienny las

     W piątek 9 października uczniowie klas 8b, II PDP, IIIA i III B PDP, pojechali do lasu w Goszczy, aby podziwiać piękno jesiennego lasu. Pogoda była wspaniała, a las zachwycał nas na każdym kroku swoim pięknem. Nie zabrakło spacerów i przepraw przez gęstwiny leśne, zbierania liści, żołędzi, rozmów i zabaw przy ognisku, zabaw zręcznościowych. Na koniec każdy mógł usmażyć sobie kiełbaskę i zjeść ją na łonie natury.

 

 

„Życie jest szansą, schwyć ją.
Życie jest radością, próbuj ją.
Życie jest snem, uczyń je prawdą.
Życie jest wyzwaniem, zmierz się z nim.
Życie jest obowiązkiem, wypełnij go.
Życie jest cenne, doceń je.
Życie jest bogactwem, strzeż go.
Życie jest miłością, ciesz się nią.
Życie jest tajemnicą, odkryj ją.
Życie jest obietnicą, spełnij ją.
Życie jest hymnem, wyśpiewaj go.
Życie jest walką, podejmij ją.
Życie jest tragedią, pojmij ją.
Życie jest przygodą, rzuć się w nią.
Życie jest szczęściem, zasłuż na nie.
Życie jest życiem, obroń je".

(Św. Matka Teresa z Kalkuty)


     Nasi uczniowie z III B PDP, którzy sprawdzili się w roli modeli i świetnie czuli się przed obiektywem aparatu. Mówi się, że fotografia to „malowanie światłem"... W tym wypadku tym najważniejszym światłem są zaprezentowani uczniowie; ich uśmiech, szczerość... Prawdziwe emocje!

 

 


Z wizytą w Ogrodzie Zwierza

     Dnia 5 października klasy 8B, II PDP, III A i III B PDP udały się na wycieczkę do Ogrodu Zwierza w Pojałowicach. Zaczęliśmy od wizyty w stajni, gdzie poznaliśmy wszystkie konie, mogliśmy je też nakarmić. Następnie każdy mógł skoczyć na słomę. Zabawa ta sprawiła wszystkim dużo radości. Później wypuściliśmy wszystkie konie na pastwisko, a sami zmierzyliśmy się z torem przeszkód. Po zabawie przyszła pora na dalszą pracę i przyjemności. Na początku musieliśmy wyczyścić konia Coca Colę i go osiodłać, abyśmy mogli później na nim jeździć. Każdy spróbował swoich sił w siodle, co po niektórzy nawet wyprawiali różne akrobacje, łącznie ze staniem na końskim grzbiecie. Na koniec czekało na nas ognisko. Gdy już się posililiśmy mieliśmy jeszcze zajęcia z psem Zimą. Szczęśliwi, ale i zmęczeni wróciliśmy do szkoły.

 


„Aby istnieli wielcy poeci, muszą być wielcy czytelnicy"

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania


     W 2020 roku obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły na dzień 29 września. Jest to święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię.

     W naszej szkole w rolę czytających wcielili się nauczyciele bibliotekarze oraz uczniowie klasy czwartej, uczęszczający na zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze.

     Celem akcji było promowanie głośnego czytania oraz kształtowanie postawy czytelniczej. Dzień ten był świetną okazją, aby uświadomić uczniom, jakie korzyści przynosi głośne czytanie i dlaczego warto czytać. Dzięki czytanym tekstom uczniowie mieli niepowtarzalną okazję propagować ideę czytania i rozpowszechniania książek.

 

 

BIP


Wolontariusze

Od grosika...


#TDTS