Załączniki:
Pobierz plik (zapytanie_ofertowe_obiad.pdf)Zapytanie ofertowe 1/2018 - obiady[ ]273 kB

Od grosika do złotówki

     Od grosika do złotówki, to nazwa projektu do którego przystąpiła w bieżącym roku szkolnym klasa II. Uczniowie uczą się podejmować decyzje o zarabianiu, oszczędzaniu i racjonalnym wydawaniu pieniędzy. Poznają metody gospodarowania swoimi zasobami. Drugoklasiści pod okiem rodziców w domu i nauczycieli w szkole zdobywają nowe doświadczenia w dziedzinie finansów. Integralność projektu uwzględnia potrzeby i zainteresowania uczniów, wychodzi naprzeciw wymaganiom społecznym i ekonomicznym otaczającego świata. Nasi uczniowie z wielkim zaangażowaniem biorą udział w projekcie, sumiennie razem z rodzicami wykonują zadania stawiane im przez nauczycieli.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego

     16 maja w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego. Jest to impreza, która ma już swoją tradycję w naszej gminie i odbywa się cyklicznie. Tym razem zawitała w progach Zespołu Szkół w Waganowicach. Wzięli w niej udział uczniowie z Prandocina, Słomnik, Kacic, Poskwitowa i Waganowic.

Konkurs miał dwa etapy:

- indywidualny, nazywany Małą Maturą w którym uczniowie zmagali się z zadaniami testu opartego
  na rozumieniu słuchanego i czytanego tekstu oraz użyciu reguł gramatycznych w praktyce,

- grupowy, który był turniejem wiedzy o krajach Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

Zwycięzcami części indywidualnej okazali się:

Zofia Młodecka (Poskwitów), Julia Maciejasz (Poskwitów) oraz Bartłomiej Płowiński (Słomniki). Uczniowie ci otrzymali pierwsze miejsce ex aequo, ponieważ otrzymali taka samą ilość punktów w teście.

W rozgrywce grupowej zwyciężyły kolejno drużyny z:

- Prandocina

- Słomnik

- Poskwitowa.

     Dziękujemy nauczycielom uczniów: Barbarze Waszuk, Justynie Zaranek, Magdzie Marchewce, Annie Żurek za przygotowanie uczniów do konkursu.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania zainteresowań językiem angielskim!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Agnieszka Peroń

 

Wolontariusze w krakowskich Łagiewnikach

     16 maja 2018 r. w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie odbyły się rejonowe prezentacje szkół w ramach projektu Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia. Nasz tegoroczny projekt nosił nazwę „Pomoc niejedno ma imię". Do XI edycji projektu przystąpiło 200 szkół z Małopolski.

 

„Pola Nadziei – Jesteśmy sobie potrzebni"

     Dnia 7 maja w naszej szkole rozpoczęła się zbiórka funduszy w ramach akcji Pola Nadziei. W tym dniu wszyscy zgromadziliśmy się na sali gimnastycznej gdzie wysłuchaliśmy dwóch piosenek w wykonaniu naszych uczennic Alicji Wotlińskiej i Pauliny Pisuli, laureatek konkursu „Żonkilowy Song., Następnie wolontariusze krótko przypomnieli zgromadzonym, czym są Pola Nadziei. Przez cały tydzień odbywała się kwesta na szkolnych korytarzach, a w niedzielę, po Mszach Świętych przed Kościołem Parafialnym w Niedźwiedziu. Zebrane Fundusze zostały przekazane Hospicjum św. Łazarza w Krakowie. Jednak Pola Nadziei to nie tylko kwesta, ale i w konkursach zorganizowanych przez Towarzystwo Przyjaciół Chorych. W tym roku grono uczniów przygotowało poduszeczki dla pacjentów Hospicjum, wiersze o tematyce nadziei, a najmłodsi rysowali „coś miłego dla chorego". Dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom za ofiarność i zaangażowanie! Pamiętajmy, że jesteśmy sobie potrzebni!

 

BIP

Wolontariusze

Gościmy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.