I Niebieski Bieg Świadomości Autyzm

     22 kwietnia w kompleksie leśnym Goszcza-Polanowice (ok. 10 km od Krakowa) obył się pierwszy Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu, w którym uczestniczyło ok. 370 osób Smile.

     Głównym celem Niebieskiego Biegu było uświadomienie społeczeństwu, że osoby ze spektrum autyzmu są wśród nas, potrzebują naszego wsparcia i akceptacji. Patronat honorowy nad Niebieskim Biegiem objął Małopolski Kurator Oświaty oraz Burmistrz Gminy Słomniki.

     Bieg składał się z trzech różnych tras: 1 km - trasa dla najmłodszych i osób z niepełnosprawnościami, 4.6 km - marszobieg, 10 km - bieg. Wspólne bieganie rozpoczęto Niebieskim tańcem, przygotowanym przez naszych uczniów. Po wesołej rozgrzewce uczestnicy ubrani na niebiesko pokonywali wyznaczone odcinki i w ten sposób wyrazili swoją solidarność z autystami i ich najbliższymi. W Niebieskim Biegu każdy był zwycięzcą, czas pokonania trasy nie miał żadnego znaczenia. Po zakończonym biegu na wszystkich zgromadzonych czekał szereg atrakcji: wspólne ognisko, pyszny ciepły posiłek przygotowany przez restaurację Cichy Gaik, świeżutkie domowe ciasta upieczone przez mamy naszych uczniów. Dla najmłodszych kącik zabaw, w którym można było zagrać w interesujące gry, pobawić się na dmuchanym zamku, za sprawą makijażu zamienić się w bajkową postać. Wśród uczestników biegu rozlosowano nagrody rzeczowe, a wszyscy najmłodsi uczestnicy otrzymali upominki.

    

 

 

 

 

 

 

     Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu odbył się dzięki ogromnemu wsparciu ludzi o wielkich sercach, którzy poparli naszą inicjatywę. Dziękujemy wszystkim naszym partnerom i darczyńcom, w szczególności: Gminie Słomniki, Gminie Iwanowice, Nadleśnictwu Miechów, Gminnemu Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach, Miejsko-Gminnemu Centrum Kultury w Słomnikach, restauracji Cichy Gaik, Hali Sportowej w Słomnikach, Związkowi Harcerstwa Polskiego, Panu Posłowi Józefowi Lassocie, Hufcowi Podkrakowskiemu, firmie Woda 24 pl., Wawel, Zimpol, Jurajskiej Krainie, Cukierni CiuCiu Artist, Kopalni Soli w Wieliczce, biurowi rachunkowemu Madar w Miechowie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Waganowicach i Niedźwiedziu, rodzicom, wolontariuszom. Przede wszystkim chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy byli z nami w tym dniu, zechcieli poświęcić swój wolny czas na udział w Niebieskim Biegu Świadomości Autyzmu, a tym samym wyrazić solidarność z osobami borykającymi się z tym zaburzeniem.

Organizatorzy
Stowarzyszenie Razem dla Waganowic,
Zespół Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

 

BIP

Wolontariusze

Gościmy

Odwiedza nas 20 gości oraz 0 użytkowników.