Uczniowie podczas przedstawienia prezentują kartki z hasłami dotyczącymi higieny cyfrowej i bezpiecznego korzystania z internetu

Czy warto sięgać po używki? Od czego można się uzależnić? I czy warto przedkładać gry komputerowe nad rodzinę, przyjaciół i pasje? Takie problemy poruszyła klasa 6a na corocznym apelu profilaktycznym.

Na młodych ludzi czai się w dzisiejszych czasach wiele uzależnień. Od tych najbardziej popularnych jak: alkohol, papierosy i narkotyki po to podstępne jakim jest uzależnienie się od internetu.

Uczniowie z nauczycielem wykonują utwór „Tolerancja” podczas zakończenia apelu profilaktycznego, zdjęcie 1 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 1

Uczennica przemawia do zgromadzonych uczniów na sali gimnastycznej, przedstawiając tematykę uzależnień, zdjęcie 2 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 2

Uczniowie klasy 6a odgrywają scenkę ukazującą zagrożenia związane z sięganiem po używki, zdjęcie 3 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 3

Uczniowie prezentują scenkę dotyczącą wpływu uzależnień na zdrowie człowieka i codzienne życie, zdjęcie 4 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 4

Uczniowie stoją przed ekranem multimedialnym i opowiadają o skutkach uzależnień oraz sposobach udzielania pomocy, zdjęcie 5 z 5

Apel profilaktyczny, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Uczniowie klasy 6a w scence przedstawiającej rozmowy uczniów pokazali zagrożenia jakie płyną z palenia nie tylko papierosów, ale również, popularnych obecnie, e-papierosów. Następnie scena przedstawiająca gabinet lekarza miała na celu uświadomić wszystkim ile czasu z naszego życia zabiera nam uzależnienie od internetu, jak tracą na tym nasze relacje z innymi. W prezentacji multimedialnej uczniowie przestrzegali wszystkich przed zagrożeniami płynącymi z picia alkoholu, oraz uświadamiano uczniów w jaki sposób można pomóc osobom mającym problem z takim uzależnieniem.

Apel zakończyła piosenka "Tolerancja" Stanisława Soyki wykonana przez uczniów klasy 6a.