
Czy warto sięgać po używki? Od czego można się uzależnić? I czy warto przedkładać gry komputerowe nad rodzinę, przyjaciół i pasje? Takie problemy poruszyła klasa 6a na corocznym apelu profilaktycznym.
Na młodych ludzi czai się w dzisiejszych czasach wiele uzależnień. Od tych najbardziej popularnych jak: alkohol, papierosy i narkotyki po to podstępne jakim jest uzależnienie się od internetu.
Uczniowie klasy 6a w scence przedstawiającej rozmowy uczniów pokazali zagrożenia jakie płyną z palenia nie tylko papierosów, ale również, popularnych obecnie, e-papierosów. Następnie scena przedstawiająca gabinet lekarza miała na celu uświadomić wszystkim ile czasu z naszego życia zabiera nam uzależnienie od internetu, jak tracą na tym nasze relacje z innymi. W prezentacji multimedialnej uczniowie przestrzegali wszystkich przed zagrożeniami płynącymi z picia alkoholu, oraz uświadamiano uczniów w jaki sposób można pomóc osobom mającym problem z takim uzależnieniem.
Apel zakończyła piosenka "Tolerancja" Stanisława Soyki wykonana przez uczniów klasy 6a.












