Widok grafiki listy nagrodzonych w międzyszkolnym konkursie plastycznym pt. Motywy roślinne w twórczości Stanisława Wyspiańskiego

Lista nagrodzonych
w międzyszkolnym konkursie plastycznym
"Motywy roślinne w twórczości Stanisława Wyspiańskiego"

Kategoria 0-III:

I miejsce - Maria Dawid, klasa I Szkoła Podstawowa w Prandocinie;
I miejsce - Florentyna Winniczuk, Przedszkole Samorządowe w Słomnikach;
II miejsce - Nina Madlewska, klasa III Szkoła Podstawowa w Kacicach;
III miejsce - Nikodem Borkowski, klasa I b Zespół Szkół w Waganowicach.

Kategoria Klas Specjalnych:

I miejsce - Artur Jagielski, klasa II ZET SOSW w Zagorzycach;
I miejsce - Ewa Gąsiorek, klasa VIII R Zespół Szkół w Waganowicach;
II miejsce - Kamil Koziara, klasa III B PDP Zespół Szkół w Waganowicach;
III miejsce - Michał Młyński, klasa III C PDP Zespół Szkół w Waganowicach.

     Wszystkim uczestnikom konkursu i im opiekunom gratulujemy pomysłów na interpretację twórczości Stanisława Wyspiańskiego. O terminie i miejscu odbioru nagród szkoły nagrodzonych uczniów zostaną poinformowane telefonicznie.

Organizatorzy 

Zapraszamy do konkursu plastycznego pt. Motywy roślinne w dziełach Stanisława Wyspiańskiego


Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

zaprasza uczniów oddziałów przedszkolnych, klas 1-3 szkoły podstawowej oraz uczniów klas specjalnych do udziału w konkursie plastycznym
„Motywy roślinne w dziełach Stanisława Wyspiańskiego”


Regulamin konkursu:

  • Praca plastyczna ma nawiązywać lub być inspirowana dziełami plastycznymi Stanisława Wyspiańskiego;
  • Technika pracy - malunek wykonany kredkami lub pastelami;
  • Format pracy - A4;
  • Do konkursu zakwalifikowane zostaną tylko prace indywidualne, nie biorące udziału w innych konkursach;
  • Prace konkursowe należy zeskanować i wysłać w formacie PDF lub dowolnym formacie graficznym, wraz ze zgodą opiekuna prawnego na udział w konkursie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Termin składania prac - 25 listopada 2022 r.
  • Ogłoszenie wyników - 28 listopada 2022 r. na stronie internetowej szkoły (www.zswaganowice.pl)
    oraz szkolnym profilu FB.

Organizatorki konkursu:

Elżbieta Młyńska, Lucyna Rzepka, Krystyna Sułkowska

 

Ikona pliku programu Acrobat Reader      Regulamin konkursu

Ikona pliku programu Acrobat Reader      Zgoda rodzica

  Zapraszamy do Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek


Zapraszamy do udziału

w Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek
"Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś"

16 grudnia 2022 r. - termin przesyłania nagrań konkursowych
30 grudnia 2022 r. - ogłoszenie wyników
(na stronie internetowej organizatora oraz szkolnym koncie na Facebooku)
 

 

Ikona pliku programu Acrobat Reader      Regulamin Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Ikona pliku programu Acrobat Reader      Załącznik nr 1 do Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Ikona pliku programu Acrobat Reader      Załącznik nr 2 do Regulaminu Ogólnopolskiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

Konkurs szkolny
POEZJI I PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ
„DROGA DO WOLNOŚCI”

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH

DO RECYTACJI LUB ŚPIEWU
UTWORU PATRIOTYCZNEGO
NA ELIMINACJACH KLASOWYCH
I NAJLEPSZYCH UCZNIÓW
NA ELIMINACJACH SZKOLNYCH
DLA KLAS: I-III, IV-VIII I KLAS PDP
03.11.2022

Cele konkursu:

- pielęgnowanie postaw patriotycznych;
- upowszechnianie kultury języka wśród dzieci;
- popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury;
- rozwijanie zainteresowań poezją i pieśnią patriotyczną;
- rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

Korzyści: ocena i wyróżnienie dla najlepszych

Godło Polski na tle konturu ojczyzny

 

Organizatorzy: E.Zębala, A. Kańska-Łach, I.Daniel

  Plakat Archanielskiego Festiwalu - informacje

Archanielski Festiwal

Każdego dnia na swojej drodze spotykamy Anioły, opowiedz nam o takim spotkaniu!
Podziel się z nami wymyśloną, a może prawdziwą historią o niebiańskich posłańcach!
Czekamy na Wasze historie do 1 grudnia 2022 r.
Zapraszamy do udziału w akcji!

Nauczyciele Zespołu Szkół w Waganowicach

Dokładne informacje w regulaminie 

Ikona pliku programu Acrobat Reader      Regulamin

Widok plakatu konkursu plastycznego na plakat "Moja ulubiona piosenka"

Regulamin konkursu

Temat konkursu:

Zadaniem konkursowym jest zaprojektowanie i wykonanie plakatu przy wykorzystaniu różnych technik plastycznych, który będzie przedstawiał tekst ulubionej piosenki dzieci i młodzieży.

Cele konkursu:

  1. Twórcze i aktywne spędzanie wolnego czasu.
  2. Rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci i młodzieży.
  3. Popularyzacja polskich utworów muzycznych.

Warunki uczestnictwa:

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów Oddziału Przedszkolnego, Szkoły Podstawowej i Przysposabiającej do Pracy.
  2. Uczniowie wykonują indywidualnie plakaty przedstawiające wybraną przez nich jedną polską  piosenkę.
  3. Każdy plakat powinien być opatrzony hasłem promującym wybrany utwór muzyczny.
  4. Prace należy wykonać w postaci jednostronnego plakatu w formacie A3 dowolną techniką plastyczną (np.: malarstwo, rysunek, collage, grafika, techniki mieszane, itp.).
  5. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę opatrzoną metryczką umieszczoną na odwrocie zawierającą: imię i nazwisko autora, klasę.

Ocena prac:

Komisja konkursowa oceni pomysłowość w ujęciu tematu, zachowanie funkcji i cech plakatu, koncepcję i kompozycję, czytelność przekazu i walory artystyczne.

Prace należy dostarczyć do 20 czerwca do świetlicy szkolnej.

Widok grafiki Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Regionalnej i Ludowej "Reglud"

Osoby z niepełnosprawnościami soliści

I miejsce Marcin Domagała - Świt Miłocice
II miejsce Paulina Pisula - Zespół Szkół w Waganowicach
III miejsce Alicja Wotlińska - Zespół Szkół w Waganowicach
Wyróżnienie Karol Dej - Zespół Szkół w Waganowicach

Osoby z niepełnosprawnościami zespoły:

I miejsce nie przyznano
II miejsce Zespół „Iskierki” - SOSW Myślenice
III miejsce klasa 8 D - Zespół Szkół w Waganowicach

Kategoria soliści 3-latki

I miejsce Łucja Biskupska - Przedszkole Samorządowe w Słomnikach
II miejsce Aleksandra Mróz - Przedszkole Samorządowe w Niegardowie
III miejsce nie przyznano

Kategoria soliści 4-latki

I miejsce Kornelia Łach - Przedszkole Samorządowe w Posądzy
II miejsce Jakub Kwapień - Przedszkole Samorządowe w Niegardowie
III miejsce Gabriela Florek - Przedszkole Samorządowe w Niegardowie

Kategoria soliści 5-latki

I miejsce Franciszek Biskupski - Przedszkole Samorządowe w Słomnikach
II miejsce Wiktoria Kaliniak - Przedszkole Samorządowe w Niegardowie
III miejsce Antonina Macner - Przedszkole Samorządowe w Niegardowie

Kategoria soliści 6-latki

I miejsce Maja Jacuniak - Oddział Przedszkolny w Kacicach
II miejsce Adrianna Haber - Piotrkowice Wielkie
III miejsce Maja Kolano - Oddział Przedszkolny w Proszowicach
Wyróżnienie Daniel Nowak - Przedszkole Samorządowe w Niegardowie

Zespoły 3-4 latki

Wyróżnienie - Niepubliczne Przedszkole „Smerfusie” w Miechowie

Zespoły w wieku przedszkolnym 5-6 latki

I miejsce Grupa Kotki - Przedszkole Samorządowe w Słomnikach
II miejsce nie przyznano
III miejsce nie przyznano

Zespoły VII-VIII

Nie przyznano żadnych miejsc

Soliści z kl. I-III

I miejsce Zuzanna Kita - Szkoła Podstawowa w Słomnikach
II miejsce Hanna Rodak - Zespół Szkół w Waganowicach
III miejsce Ex aequo Adam Szwajca Zespół Szkół w Waganowicach
                                   Sonia Macner - Szkoła Podstawowa w Niegardowie

Zespoły kl. I-III

I miejsce Zespół wokalno-teatralny - Szkoła Podstawowa w Widomej
II miejsce Ex aequo Promyczki - Zespół Szkół w Waganowicach
                                  Klasa II c - Szkoła Podstawowa w Słomnikach
III miejsce nie przyznano

Soliści kl. IV-VI

I miejsce Weronika Grela - Zespół Szkół w Waganowicach
II miejsce Sylwia Michalska - Zespół Szkół w Waganowicach
III miejsce nie przyznano
Wyróżnienie Dorota Zięba i Wiktoria Adamczyk - Zespół Szkół w Waganowicach

Zespoły kl. IV-VI

I miejsce Promyki - Zespół Szkól w Waganowicach
II miejsce nie przyznano
III miejsce Alicja Rodak i Wiktoria Szwajca - Zespół Szkół w Waganowicach
Wyróżnienie Zespół Maciej i Anka - Szkoła Podstawowa w Maciejowicach

Soliści kl. VII-VIII

Wyróżnienie Aleksandra Juchniewicz - Szczecin

Kategoria klasy 2-3:

  1. Lena Szwed, SP Słomniki
  2. Nina Madlewska, SP Kacice
  3. Marcel Ziarko, SP Waganowice

Wyróżnienie:

          Gabriela Guśpiel, SP Kacice

Kategoria klasy 4-6:

  1. Helena Wiśniewska, SP Słomniki
  2. Oliwia Wiklik, SP Niedźwiedź
  3. Julia Wcisło, SP Prandocin

Wyróżnienie:

          Dorota Zięba, SP Waganowice 

Kategoria klasy 7-8:

  1. Maja Kita, SP Prandocin
  2. Marta Staniak, SP Waganowice
  3. Weronika Chojnacka, SP Kacice

Wyróżnienie:

          Amelia Kania, SP Niedźwiedź
          Kinga Beliczyńska, SP Słomniki

     Dnia 23.05.2022 r. w Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach odbył się międzyszkolny konkurs recytatorski dla klas I-III pt. „Poeci o wiośnie”. W konkursie wzięli udział uczniowie ze szkół w Prandocinie, Kacicach, Miechowie, Niegardowie oraz Waganowicach.

"Poeci o wiośnie" - rozdanie nagród, fot. 1
"Poeci o wiośnie" - rozdanie nagród, fot. 2
"Poeci o wiośnie" - rozdanie nagród, fot. 3
"Poeci o wiośnie" - rozdanie nagród, fot. 4
"Poeci o wiośnie" - rozdanie nagród, fot. 5
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

     Jury postanowiło nagrodzić pierwszym miejscem Aleksandrę Gajdę ze szkoły w Prandocinie. Drugie miejsce zajęła Kornelia Kopeć ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Miechowie, trzecie miejsce przyznano dla Zuzanny Niewiary ze szkoły w Prandocinie. Wyróżnienia zdobyły Zuzanna Marszałek oraz Karolina Berkovska ze szkoły w Kacicach. Wszystkim uczestnikom składamy gratulacje i dziękujemy za udział.

Zapraszamy do konkursu "Sport na talerzu"

Pedagog szkolny Zespołu Szkół w Waganowicach wraz z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, zaprasza do udziału w konkursie kulinarno-fotograficznym "Sport na talerzu"

Zadanie:

Klasy 0-4 oraz klasy specjalne:
Wykonaj na talerzu dowolną kompozycje z warzyw, owoców i innych produktów spożywczych, przedstawiającą wybraną dyscyplinę sportu.
Następnie sfotografuj i prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Na prace oczekujemy do 20 czerwca 2022 r.

Czekają na Ciebie atrakcyjne nagrody!!!