W dniu 29.05.2026 r. wybraliśmy się na wyjątkowy wyjazd, który był nagrodą za udział w projekcie czytelniczym Nasza Bajka.

Wyjazd rozpoczęliśmy od wizyty w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach, gdzie obejrzeliśmy niezwykły film „Co mi w duszy gra". Po filmie uczniowie udali się na plac zabaw, gdzie huśtawki, zjeżdżalnie i drabinki sprawiły, że każdy znalazł coś dla siebie. Na zakończenie nie mogło zabraknąć lodów! Każdy wybrał swój ulubiony smak i miło spędził wspólnie czas.

Dziękujemy uczestnikom oraz rodzicom za pomoc w realizacji projektu.

Uczniowie podczas wspólnego wyjścia na lody, zdjęcie 1 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 1

Uczniowie bawiący się na placu zabaw, zdjęcie 2 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 2

Uczniowie przed projekcją filmu, zdjęcie 3 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 3

Uczniowie podczas wspólnego jedzenia lodów, zdjęcie 4 z 4

Wyjazd do Słomnik, fot. 4

Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Organizatorzy projektu

Z przyjemnością informujemy o zakończeniu projektu czytelniczego „Nasza Bajka” realizowanego w bibliotece szkolnej.

Projekt skierowany był do uczniów klas I-IV i miał na celu promowanie czytelnictwa oraz rozwijanie zdolności kreatywnych. Uczniowie z pomocą rodziców stworzyli siedem pięknych bajek-książek, które można zobaczyć w bibliotece.

Autorzy, a było ich 49, wykazali się dużymi umiejętnościami literackimi i plastycznymi. Jury miało trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzcę.

W związku z tym postanowiono nagrodzić wszystkich uczniów biorących udział w projekcie!

Nagrodą będzie wycieczka niespodzianka!

O szczegółach wycieczki poinformujemy rodziców w najbliższych dniach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Uczennica czyta na głos ksiązkę w bibliotece

W kwietniu biblioteka szkolna dołączyła do ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Kwiecień - miesiącem książki”.

W ramach projektu uczniowie dowiedzieli się jak wiele korzyści przynosi obcowanie z książką. Rozwiązywali zagadki i zadania na kartach pracy, czytali na głos, wspólnie wykonali gazetkę w bibliotece - Dlaczego warto czytać?

Stworzyli łańcuch czytelniczy. Na paskach papieru uczniowie zapisali hasła związane z korzyściami płynącymi z czytania. Następnie wszystkie elementy połączyli w jeden długi łańcuch, który zawieszony został w bibliotece.

Zorganizowana została wymiana książek. Każdy mógł przynieść swoją przeczytaną książkę i w zamian wziąć inną, którą wcześniej zostawił ktoś inny. Wymiana książek cieszyła się dużym zainteresowaniem i pokazała, że dzielenie się lekturami może być proste i przyjemne.

Na zakończenie uczniowie wykonali gazetkę „Nasza czytelnicza droga”, która w krótkich hasłach zawiera zalety płynące z czytania.

Dzieci uczestniczą w wymianie książek, zdjęcie 1 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 1

Dzieci oglądają dostępne lektury podczas wymiany książek w bibliotece, zdjęcie 2 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 2

Dzieci rozwiązują zadania związane z książkami w bibliotece szkolnej, zdjęcie 3 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 3

Uczniowie przygotowują łańcuch czytelniczy z hasłami o korzyściach płynących z czytania, zdjęcie 4 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 4

Dzieci rozwiązują zagadki związane z książkami w bibliotece szkolnej, zdjęcie 5 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Po raz kolejny w naszej szkole został zrealizowany ogólnopolski projekt ekologiczny pt. EkoCzynni, sfinansowany przez Fundację ORLEN im. Ignacego Łukasiewicza. Tematem wiodącym tegorocznego projektu była „Woda jako życiodajna substancja”. Uczniowie klasy 7 podjęli szereg działań, dzięki którym poszerzyli swoją wiedzę i świadomość ekologiczną na temat sposobów ochrony i uzdatniania wody.

Podczas zajęć przeprowadzone zostały warsztaty, które łączyła woda. Kolejnym celem był wyjazd do Oczyszczalni ścieków w Słomnikach oraz do Wrocławia - Hydropolis i Oceanarium we Wrocławskim ZOO.

Doświadczeniami zebranymi podczas projektu uczniowie podzielili się ze społecznością szkolną, podczas apelu z okazji Dnia Ziemi.

Udział w EKOprojekcie stał się oryginalną, ciekawą i innowacyjną formą edukacji. Uczniowie poszerzyli horyzonty poznając fascynujące obiekty naukowe, które oferuje nam nasz kraj. Zdobyta w ten sposób wiedza i doświadczenie wyraźnie przyczyni się do świadomości, że młode pokolenie ma realny i ogromny wpływ na poprawę istnienia życia na naszej planecie. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z warsztatów i wycieczek.

Podziękowanie

Uczestnicy debaty szkolnej pt. 'Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym'

Dla uczniów z klasy VIIIa, którzy zaangażowali się w projekt Narodowego Banku Polskiego, Złote Szkoły NBP z tematem: „Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”. Od stycznia do marca br., uczniowie poznawali tematykę projektu związaną z sztuką zarządzania własnymi pieniędzmi, planowaniem finansowym, rozumieniem podstawowych pojęć ekonomicznych, ze sposobami pomnażania oszczędności i umiejętnościami podejmowania świadomych decyzji finansowych. Cele projektu, które były ważne dla nas to zdobywanie wiedzy poprzez współpracę, kreatywność, pokonywanie trudności, słabości, krytyczne myślenie i połączenie teorii z praktyką. Naszym działaniom przyświecały słowa „Zaangażuj mnie, a się nauczę”. Efektem pracy zespołowej były wykonane obligatoryjne zadania dla innych, takie jak innowacyjna lekcja z ekonomią dla klasy VII i VIII, warsztaty dla klasy III i IV i debata szkolna dla klas IV- VIII.

Uczniowie wraz z nauczycielami stoją przed tablicą z nazwą projektu dotyczącą banku centralnego— zdjęcie 1 z 5

„Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”, fot. 1

Uczniowie prowadzą spotkanie w ramach projektu, omawiając zagadnienia finansowe — zdjęcie 2 z 5

„Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”, fot. 2

Uczennica prowadzi zajęcia projektowe dla młodszych kolegów i koleżanek — zdjęcie 3 z 5

„Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”, fot. 3

Uczniowie uczestniczą w zajęciach z wykorzystaniem gier dotyczących ekonomii — zdjęcie 4 z 5

„Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”, fot. 4

Uczennice prowadzą zajęcia edukacyjne dla młodszych uczniów w ramach projektu — zdjęcie 5 z 5

„Zadbaj o swoje finanse z wiedzą o banku centralnym”, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Elżbieta Zębala

Prace uczniów upamiętniające Żołnierzy Wyklętych

Uczniowie z klas IV–VIII brali aktywny udział w Projekcie Edukacyjnym, poświęconym Niezłomnym. Celem działań była pamięć o Bohaterach i zrozumienie słów ostatniego dowódcy Armii Krajowej gen. Leopolda Okulickiego ps. Niedźwiadek „Wojna się nie skończyła (…) Nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym Państwie Polskim (…) Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa”.

Uczniowie wykonywali wybrane zadania związane z interesującymi faktami działalności Żołnierzy Wyklętych. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności poznaliśmy losy znanych i mniej znanych Niezłomnych Bohaterów. Tak jak powiedział jeden z nich – Stanisław Sojczyński ps. Warszyc: „Droga do prawdziwej wolności musi być ciężka”, słowa te były prorocze i stały się prawdą w zniewolonym kraju. Uczniowie godnie upamiętnili Bohaterów przygotowując prace plastyczne, plakaty, prezentacje multimedialne, słuchając wspomnień i oglądając filmy edukacyjne. Naszym obowiązkiem jest pamięć o Żołnierzach, którzy oddali swoje życie za wolność i poświęcenie dla naszej Ojczyzny.

E. Zębala