Iskierki

7 GZ "Iskierki" - wspomnienia, fot. 1

       Wszystko zaczęło się… dawno temu. W niewielkiej miejscowości, w samym jej sercu, mam na myśli oczywiście szkołę, swoją działalność rozpoczęła 7 Gromada Zuchowa Iskierki. Wydawać, by się mogło, że początki nie są łatwe. Z Nami było inaczej. Pełne zapału i ciekawych pomysłów druhny Paulina i Ania dały początek Zielono-Żółtym Zuchom, dały początek szybkiego rozwoju gromady, która działa po dziś dzień.

       Oh! Ileż było uciechy, gdy na pierwszą zuchową zbiórkę stawili się chętni do pracy i gotowi do wyzwań młodzi ochotnicy smile Wszyscy umundurowani, z wypiekami na twarzy wyczekiwali jej rozpoczęcia. Jak się wkrótce okazało zuchy nie tylko były spragnione zbiórek, czy warsztatów, ale przede wszystkim wspólnych wyjazdów. I tak zaczął się maraton nowych przygód, przeżyć i ciekawych historii, które rodziły się w każdym z Nas…

7 GZ "Iskierki" - wspomnienia, fot. 2

     Byliśmy ciekawi tego co głęboko pod ziemią – powiedział Maciek

     Nie trzeba było długo czekać, wspólnie z harcerzami wyjechaliśmy do Kopalnie Soli w Bochni. Luboń Wielki, Racławice, Łącko – tak! tego było nam potrzeba!!!

     A rajdy, czy pójdziemy z plecakami? nieśmiało zapytał Kamil.

     Tak, były i rajdy… w słońcu, w deszczu, pod górę, pod wiatr, z piosenką na ustach smile i My zmęczeni, ale zawsze zadowoleni!!!

7 GZ "Iskierki" - wspomnienia, fot. 3

       A skoro lubimy się bawić – to może jakiś turniej – zaproponowały zuchy smile Przecież my możemy grać i grać... Ruszyły turnieje Bibice – Michałowice – Słomniki – to było to! Król strzelców, najlepszy bramkarz i zwycięska drużyna i nasz okrzyk „Gdy iskierka mocno świeci, są szczęśliwe wszystkie dzieci”. Tak, byliśmy wtedy bardzo szczęśliwi.

       Przez 100-lecie zuchów, wiosenne i jesienne rajdy, przez góry i morze, w pocie czoła i z dumą na warcie, z piosenką na ustach, betlejemskim światłem i pamięcią o tych, którzy już odeszli – Jesteśmy – Iskierki.

7 GZ "Iskierki" - wspomnienia, fot. 4