Dnia 8 listopada uczniowie z klasy III i IV uczestniczyli w warsztatach genealogicznych w MGCK Słomniki, prowadzonych przez genealogów ze Stowarzyszenia Twoje Korzenie w Polsce. Uczniowie pięknie się przygotowali do zajęć, dzięki temu warsztaty były bardziej urozmaicone. Przekaz wiedzy genealogicznej był ciekawy i interesujący. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali wiadomości o powiązaniach rodzinnych, o dawnej staropolszczyźnie i popularnych w dawnych czasach językach jak np. j. łaciński. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się od czego zacząć poszukiwania genealogiczne, jak prowadzić domowe archiwum, jaką rolę odgrywają opisane zdjęcia, czym są metryki, jak odczytuje się dawne pisma, jak wykonuje się drzewo genealogiczne. Dzieci namacalnie poznały namiastkę historii w oparciu o historię swej rodziny.

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 1

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 1

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 2

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 2

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 3

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 3

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 4

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 4

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 5

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 5

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 6

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 6

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 7

Warsztaty genealogiczne w MGCK Słomniki, fot. 7

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7

E. Zębala