„Doprawdy nie wiem, skąd mi przychodzą pomysły. Jestem po prostu uważnym obserwatorem rzeczywistości. Fantazja to rzecz drugorzędna (...) Dziewięćdziesiąt procent sukcesu to pracowitość. Kiedy widzę ludzi, jak spędzają czas na bzdurach, jest mi po prostu przykro. Każdy mógłby napisać powieść”.

Olga Tokarczuk

     Okazją do propagowania czytelnictwa oraz rozwijania zainteresowań uczniów książką są m.in. obchody Międzynarodowego Dnia Pisarzy. Święto to obchodzone jest na całym świecie dnia 3 marca. Z tej okazji, uczniowie na lekcjach bibliotecznych przygotowywali gazetki, na których zamieszczali informacje o swoich ulubionych pisarzach, reprezentujących literaturę dziecięcą oraz młodzieżową. Obok notek biograficznych przygotowali również ciekawostki z życia i twórczości wybranych autorów. Tego dnia, wielkim powodzeniem wśród wszystkich uczniów naszej szkoły, cieszyło się głosowanie na ulubionego pisarza. Każdy uczeń mógł oddać swój głos, a następnie wziął udział w losowaniu. Ulubionymi pisarzami uczniów klas 1-3 okazali się Waldemar Cichoń oraz Wanda Chotomska, natomiast klas 4-8 J.R. Tolkien, a także Henryk Sienkiewicz. Zwycięzcami głosowania byli: Adrian Kwiecień, Krystian Karaś oraz Weronka Grela. Serdecznie gratulujemy. Tego dnia najmłodsi uczniowie wzięli także udział w grze dydaktycznej pod tytułem „Detektyw Pozytywka na tropie…” Na terenie szkoły czekało na dzieci wiele zagadek detektywistycznych i niespodzianek przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy. Wykonanie wszystkich zadań było warunkiem, by zasłużyć na miano pomocnika detektywa Pozytywki – bohatera znanej i lubianej przez dzieci lektury szkolnej. Uczniowie mieli okazję doskonalić umiejętności matematyczne, spostrzegawczość, spryt, sprawność fizyczną i umiejętność współpracy w grupie.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 1

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 1

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 2

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 2

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 3

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 3

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 4

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 4

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 5

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 5

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 6

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 6

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 7

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 7

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 8

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 8

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 9

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 9

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 10

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 10

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 11

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 11

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 12

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 12

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 13

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 13

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 14

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 14

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 15

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 15

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 16

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 16

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 17

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 17

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 18

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 18

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 19

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 19

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 20

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 20

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 21

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 21

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 22

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 22

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 23

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 23

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 24

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 24

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 25

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 25

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 26

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 26

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 27

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 27

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 28

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 28

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 29

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 29

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 30

Międzynarodowy Dzień Pisarzy, fot. 30

Previous Next Play Pause