Uczniowie wchodzą na teren byłego obozu Auschwitz-Birkenau podczas wycieczki edukacyjnej

6 maja klasy 7 i 8 pojechały na wycieczkę edukacyjną do Oświęcimia. Uczniowie zwiedzili obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau. Podczas zwiedzania zobaczyli między innymi baraki więźniów, rampę kolejową, cele, krematoria oraz liczne pamiątki po ofiarach, takie jak walizki, buty czy fotografie. Przewodnik opowiadał o trudnych warunkach życia więźniów oraz tragicznych wydarzeniach, które miały miejsce podczas II wojny światowej.

Wycieczka była dla młodzieży bardzo ważnym i poruszającym doświadczeniem. Uczniowie mogli lepiej zrozumieć historię oraz ogrom cierpienia ludzi, którzy stracili życie w obozie. Wizyta w Oświęcimiu uświadomiła wszystkim, jak ważna jest pamięć o ofiarach i szacunek dla historii, aby podobne tragedie nigdy więcej się nie powtórzyły. Dla wielu uczniów była to lekcja, która na długo pozostanie w ich pamięci i skłoni ich do refleksji nad wartością życia, wolności i pokoju.

Uczniowie stoją przed tablicą upamiętniającą ofiary obozu Auschwitz-Birkenau, zdjęcie 1 z 5

Wycieczka do Oświęcimia, fot. 1

Młodzież zwiedza wnętrze muzeum Auschwitz-Birkenau podczas wycieczki edukacyjnej, zdjęcie 2 z 5

Wycieczka do Oświęcimia, fot. 2

Uczniowie przechodzą korytarzem z fotografiami więźniów obozu koncentracyjnego, zdjęcie 3 z 5

Wycieczka do Oświęcimia, fot. 3

Wieżyczka strażnicza, znak „Halt” oraz ogrodzenie z drutu kolczastego na terenie Auschwitz-Birkenau, zdjęcie 4 z 5

Wycieczka do Oświęcimia, fot. 4

Uczniowie słuchają przewodnika przy tablicy przedstawiającej oznaczenia więźniów obozu, zdjęcie 5 z 5

Wycieczka do Oświęcimia, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5