W środę 20.05.2026 r. nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Słomnikach. Na początku wysłuchaliśmy i obejrzeliśmy teatrzyk Kamishibai (teatr ilustracji) pt. „Sposoby na nudę”. Jest to wspaniała forma teatru wspierająca rozwój mowy oraz wyobraźnie uczniów. Kolejno w bardzo miłej atmosferze wzięliśmy udział w warsztatach tematycznych.
Każdy z uczniów mógł wcielić się w rolę narratora teatru Kamishibai i na podstawie wykonanej ilustracji, opowiedzieć o swoich pasjach oraz zainteresowaniach. Na koniec uczniowie wykonali zakładki do książek. Spotkanie było przypomnieniem, jak ważne jest zachowanie balansu między wszechobecną aktywnością cyfrową, a pozostałymi formami spędzania wolnego czasu oraz oczywiście - zachętą do czytania książek! Dziękujemy za piękne spotkanie!












