Uczennica czyta na głos ksiązkę w bibliotece

W kwietniu biblioteka szkolna dołączyła do ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Kwiecień - miesiącem książki”.

W ramach projektu uczniowie dowiedzieli się jak wiele korzyści przynosi obcowanie z książką. Rozwiązywali zagadki i zadania na kartach pracy, czytali na głos, wspólnie wykonali gazetkę w bibliotece - Dlaczego warto czytać?

Stworzyli łańcuch czytelniczy. Na paskach papieru uczniowie zapisali hasła związane z korzyściami płynącymi z czytania. Następnie wszystkie elementy połączyli w jeden długi łańcuch, który zawieszony został w bibliotece.

Zorganizowana została wymiana książek. Każdy mógł przynieść swoją przeczytaną książkę i w zamian wziąć inną, którą wcześniej zostawił ktoś inny. Wymiana książek cieszyła się dużym zainteresowaniem i pokazała, że dzielenie się lekturami może być proste i przyjemne.

Na zakończenie uczniowie wykonali gazetkę „Nasza czytelnicza droga”, która w krótkich hasłach zawiera zalety płynące z czytania.

Dzieci uczestniczą w wymianie książek, zdjęcie 1 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 1

Dzieci oglądają dostępne lektury podczas wymiany książek w bibliotece, zdjęcie 2 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 2

Dzieci rozwiązują zadania związane z książkami w bibliotece szkolnej, zdjęcie 3 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 3

Uczniowie przygotowują łańcuch czytelniczy z hasłami o korzyściach płynących z czytania, zdjęcie 4 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 4

Dzieci rozwiązują zagadki związane z książkami w bibliotece szkolnej, zdjęcie 5 z 5

„Kwiecień - miesiącem książki”, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5