Europejscy wolontariusze w Zespole Szkół w Waganowicach

     Od września 2016 r. uczniom i nauczycielom w Waganowicach towarzyszy 2 wolontariuszy: Julia z Ukrainy i Andres z Hiszpanii.

     Wolontariusze przybyli do Waganowic w wyniku współpracy szkoły z Fundacją Internationaler Bund Polska z siedzibą w Krakowie w ramach Programu Erasmus+.

     Wolontariusze towarzyszą naszym uczniom, szczególnie niepełnosprawnym, w czasie ich zajęć, przerw, wycieczek, imprez i uroczystości. Julia i Andres biegle posługują się językiem angielskim i coraz lepiej językiem polskim.

     Andres szczególnie interesuje się sportem, dlatego też do tej pory był sędziom wszystkich zawodów sportowych organizowanych w szkole i niektórych w gminie. Szczególnie specjalizuje się w koszykówce ipokazuje naszym uczniom różne ciekawe ewolucje z piłką.

     Julia towarzyszy szczególnie młodszym uczniom w lekcjach i zajęciach świetlicowych. Chętnie wykonuje z nimi różne prace plastyczne, wyjeżdża na wycieczki. Jest bardzo lubiana przez najmłodszych, którzy zawsze serdecznie witają ją w szkole. 

BIP

Wolontariusze

Gościmy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.