Uczniowie kl. IV, VII, VIII Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach uczestniczyli w projekcie BohaterON w Twojej Szkole 2022, który jest częścią VII edycji ogólnopolskiej kampanii BohaterON – włącz historię! Celem projektu było podniesienie poziomu wiedzy i świadomości uczniów na temat Powstania Warszawskiego. W czasie lekcji j. polskiego uczniowie kl. IV wysłuchali słuchowiska „Mały roznosiciel nadziei”. Zastanawiali się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać.

Projekt BohaterON, fot. 1

Projekt BohaterON, fot. 1

Projekt BohaterON, fot. 2

Projekt BohaterON, fot. 2

Projekt BohaterON, fot. 3

Projekt BohaterON, fot. 3

Projekt BohaterON, fot. 4

Projekt BohaterON, fot. 4

Projekt BohaterON, fot. 5

Projekt BohaterON, fot. 5

Projekt BohaterON, fot. 6

Projekt BohaterON, fot. 6

Projekt BohaterON, fot. 7

Projekt BohaterON, fot. 7

Projekt BohaterON, fot. 8

Projekt BohaterON, fot. 8

Projekt BohaterON, fot. 9

Projekt BohaterON, fot. 9

Projekt BohaterON, fot. 10

Projekt BohaterON, fot. 10

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

     W klasie VII na j. polskim i kl. VIII na zajęciach z wychowawcą i j. polskim uczniowie tworzyli infografiki na podstawie filmu „Powstanie Warszawskie” z kanału YouTube „Co za historia”. Młodzi ludzie poznali także biogramy żyjących Powstańców. Akcja zakończyła się dokonaniem wpisów na portalu www.dumnizpowstańców.pl – wirtualnym miejscu pamięci o Powstańcach i Powstaniu Warszawskim. W realizację projektu zaangażowali się również Rodzice, którzy razem ze swoimi dziećmi dokonali wpisów dla Powstańców.