- Szczegóły
#BezEkranu – konkurs na grafikę do strefy bez telefonu w ramach projektu "Rośnij z koncentracją"
Konkurs #BezEkranu to inicjatywa mająca na celu stworzenie grafiki, która będzie oznaczać strefę wolną od telefonów komórkowych. Projekt realizowany jest w ramach szerszej inicjatywy "Rośnij z koncentracją", która promuje zdrowe nawyki cyfrowe i rozwój umiejętności skupienia uwagi.
Grafika konkursowa ma za zadanie w czytelny i atrakcyjny sposób komunikować zasadę nieużywania telefonów w wyznaczonych przestrzeniach, zachęcając do odłożenia urządzeń elektronicznych i skupienia się na bezpośrednich interakcjach lub zadaniach wymagających koncentracji.
Zwycięski projekt zostanie wykorzystany do oznaczenia stref bez telefonów w różnych miejscach publicznych, wspierając ideę świadomego korzystania z technologii i promując wartość niezakłóconej uwagi w codziennym życiu.
Projekt edukacyjny pt. Rośnij z koncentracją – prezentacja (1058 kB, PDF)
- Szczegóły
Klasa 7 w ramach grantu Ekoczynni realizowanego przy finansowaniu Fundacji PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza Grupa Orlen przygotowała EKOWARSZTATY - dla swoich młodszych kolegów. Warsztaty w formie wykładu, ćwiczeń praktycznych, a także elementów dramy i inscenizacji zachęcały uczniów do wzięcia odpowiedzialności za świat wokół nich. Duża dawka wiedzy przy dobrej zabawie jest przepisem na sukces, bądźmy EKO!
- Szczegóły

Zachęcamy wszystkich
do udziału w akcji organizowanej w ramach projektu
„Podaj Dobro Dalej” – Misja Heleny trwa!
Zbieramy: pisaki, kredki, zmywalne flamastry, bloki, papier ksero, kolorowanki itp.
na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka Dar Serca w Skawinie.
Chętne osoby prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych produktów zapakowanych i podpisanych imieniem i nazwiskiem oraz składanie ich do pudełka obok sekretariatu. Osoby, które włączą się w tę akcję otrzymają misyjny gadżet. Prosimy, aby przynoszone rzeczy były nieużywane! Zbiórka trwa do 11 kwietnia 2025 r.
- Szczegóły
27 marca grupa wolontariuszy realizujących projekt "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" odwiedziła Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Po chwili modlitwy i refleksji w Sanktuarium uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. "Misja Pokoju". Młodzież miała czas na zwiedzanie, grę terenową, ale i na wymianę myśli dotyczących wojny i pokoju. Spoiwem łączącym wszystkie aktywności były myśli i postawy Papieża Polaka dotyczące problemu konfliktów na świecie, które mimo upływu lat są aktualne i dziś.
- Szczegóły
Uczniowie z klas IV–VIII SP na lekcjach historii i języka polskiego brali aktywny udział w Projekcie Edukacyjnym poświęconym Niezłomnym. Celem działań była pamięć o Bohaterach oraz zrozumienie słów ostatniego dowódcy Armii Krajowej, gen. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”:
„Wojna się nie skończyła (...) Nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym Państwie Polskim (...) Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa”.
Uczniowie wykonywali wybrane zadania związane z interesującymi faktami działalności Żołnierzy Wyklętych. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności poznaliśmy losy znanych i mniej znanych bohaterów. Tak jak powiedział jeden z nich – Stanisław Sojczyński ps. „Warszyc”:
„Droga do prawdziwej wolności musi być ciężka”.
Słowa te były prorocze i stały się prawdą w zniewolonym kraju. Uczniowie godnie upamiętnili Bohaterów, przygotowując prace literackie, plastyczne, plakaty, prezentacje multimedialne, słuchając wspomnień i oglądając filmy edukacyjne. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o Żołnierzach, którzy oddali swoje życie za wolność i poświęcenie dla naszej Ojczyzny.
Opiekunowie Projektu
E. Zębala, E. Fijałkowska-Koza, K. Jurczyńska
Strona 4 z 4





















