Plakat projektu edukacyjnego 'Rośnij z koncentracją'

#BezEkranu – konkurs na grafikę do strefy bez telefonu w ramach projektu "Rośnij z koncentracją"

Konkurs #BezEkranu to inicjatywa mająca na celu stworzenie grafiki, która będzie oznaczać strefę wolną od telefonów komórkowych. Projekt realizowany jest w ramach szerszej inicjatywy "Rośnij z koncentracją", która promuje zdrowe nawyki cyfrowe i rozwój umiejętności skupienia uwagi.

Grafika konkursowa ma za zadanie w czytelny i atrakcyjny sposób komunikować zasadę nieużywania telefonów w wyznaczonych przestrzeniach, zachęcając do odłożenia urządzeń elektronicznych i skupienia się na bezpośrednich interakcjach lub zadaniach wymagających koncentracji.

Zwycięski projekt zostanie wykorzystany do oznaczenia stref bez telefonów w różnych miejscach publicznych, wspierając ideę świadomego korzystania z technologii i promując wartość niezakłóconej uwagi w codziennym życiu.

Ikona pliku programu Acrobat Reader Projekt edukacyjny pt. Rośnij z koncentracją – prezentacja (1058 kB, PDF)

Ikona pliku programu MS Word Regulamin konkursu (22 kB, ODT)

Klasa 7 w ramach grantu Ekoczynni realizowanego przy finansowaniu Fundacji PGNIG im. Ignacego Łukasiewicza Grupa Orlen przygotowała EKOWARSZTATY - dla swoich młodszych kolegów. Warsztaty w formie wykładu, ćwiczeń praktycznych, a także elementów dramy i inscenizacji zachęcały uczniów do wzięcia odpowiedzialności za świat wokół nich. Duża dawka wiedzy przy dobrej zabawie jest przepisem na sukces, bądźmy EKO!

Dzieci uczą się prawidłowej segregacji śmieci na zajęciach o ochronie środowiska, zdjęcie 1 z 5

Warsztaty ekologiczne, fot. 1

Edukacyjne zajęcia o ekologii – starsi uczniowie pokazują młodszym jak prawidłowo segregować śmieci, zdjęcie 2 z 5

Warsztaty ekologiczne, fot. 2

Uczniowie segregują odpady do odpowiednich pojemników podczas warsztatów ekologicznych, zdjęcie 3 z 5

Warsztaty ekologiczne, fot. 3

Uczniowie niosą worki ze śmieciami na szkolnych schodach podczas akcji sprzątania, zdjęcie 4 z 5

Warsztaty ekologiczne, fot. 4

Scena z inscenizacji edukacyjnej na temat właściwego gospodarowania odpadami i recyklingu, zdjęcie 5 z 5

Warsztaty ekologiczne, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Grafika plakatu akcji w ramach projektu pt. Podaj Dobro Dalej

Zachęcamy wszystkich
do udziału w akcji organizowanej w ramach projektu
„Podaj Dobro Dalej” – Misja Heleny trwa!

Zbieramy: pisaki, kredki, zmywalne flamastry, bloki, papier ksero, kolorowanki itp.
na rzecz Rodzinnego Domu Dziecka Dar Serca w Skawinie.

Chętne osoby prosimy o przynoszenie wyżej wymienionych produktów zapakowanych i podpisanych imieniem i nazwiskiem oraz składanie ich do pudełka obok sekretariatu. Osoby, które włączą się w tę akcję otrzymają misyjny gadżet. Prosimy, aby przynoszone rzeczy były nieużywane! Zbiórka trwa do 11 kwietnia 2025 r.

27 marca grupa wolontariuszy realizujących projekt "Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia" odwiedziła Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie. Po chwili modlitwy i refleksji w Sanktuarium uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. "Misja Pokoju". Młodzież miała czas na zwiedzanie, grę terenową, ale i na wymianę myśli dotyczących wojny i pokoju. Spoiwem łączącym wszystkie aktywności były myśli i postawy Papieża Polaka dotyczące problemu konfliktów na świecie, które mimo upływu lat są aktualne i dziś.

Uczniowie przed popiersiem Jana Pawła II podczas warsztatów ‘Misja Pokoju’, zdjęcie 1 z 4

Warsztaty pt. "Misja Pokoju", fot. 1

Nasi uczniowie w Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie podczas warsztatów ‘Misja Pokoju’, zdjęcie 2 z 4

Warsztaty pt. "Misja Pokoju", fot. 2

Praca grupowa uczniów podczas warsztatów ‘Misja Pokoju’, zdjęcie 3 z 4

Warsztaty pt. "Misja Pokoju", fot. 3

Młodzież aktywnie uczestniczy w warsztatach ‘Misja Pokoju’, zdjęcie 4 z 4

Warsztaty pt. "Misja Pokoju", fot. 4

Previous Next Play Pause
1 2 3 4

Uczniowie z klas IV–VIII SP na lekcjach historii i języka polskiego brali aktywny udział w Projekcie Edukacyjnym poświęconym Niezłomnym. Celem działań była pamięć o Bohaterach oraz zrozumienie słów ostatniego dowódcy Armii Krajowej, gen. Leopolda Okulickiego ps. „Niedźwiadek”:

„Wojna się nie skończyła (...) Nigdy nie zgodzimy się na inne życie, jak tylko w całkowicie suwerennym, niepodległym i sprawiedliwie urządzonym Państwie Polskim (...) Daję Wam ostatni rozkaz. Dalszą swą pracę i działalność prowadźcie w duchu odzyskania pełnej niepodległości Państwa”.

Uczniowie przy wystawie poświęconej Żołnierzom Wyklętym – w tle gazetka pamięci, zdjęcie 1 z 5

Projekt Żołnierze Wyklęci w naszej pamięci, edycja 2025, fot. 1

Szkolna ekspozycja plastyczna o Żołnierzach Niezłomnych – widoczne prace i uczniowie, zdjęcie 2 z 5

Projekt Żołnierze Wyklęci w naszej pamięci, edycja 2025, fot. 2

Grupa uczniów przy gazetce poświęconej Żołnierzom Wyklętym – moment refleksji, zdjęcie 3 z 5

Projekt Żołnierze Wyklęci w naszej pamięci, edycja 2025, fot. 3

Zespół uczniów prezentuje szkolną ekspozycję poświęconą Niezłomnym Bohaterom, zdjęcie 4 z 5

Projekt Żołnierze Wyklęci w naszej pamięci, edycja 2025, fot. 4

Uczniowie stoją przed gazetką szkolną o Żołnierzach Wyklętych, zdjęcie 5 z 5

Projekt Żołnierze Wyklęci w naszej pamięci, edycja 2025, fot. 5

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

Uczniowie wykonywali wybrane zadania związane z interesującymi faktami działalności Żołnierzy Wyklętych. Dzięki zaangażowaniu i kreatywności poznaliśmy losy znanych i mniej znanych bohaterów. Tak jak powiedział jeden z nich – Stanisław Sojczyński ps. „Warszyc”:

„Droga do prawdziwej wolności musi być ciężka”.

Słowa te były prorocze i stały się prawdą w zniewolonym kraju. Uczniowie godnie upamiętnili Bohaterów, przygotowując prace literackie, plastyczne, plakaty, prezentacje multimedialne, słuchając wspomnień i oglądając filmy edukacyjne. Naszym obowiązkiem jest pamiętać o Żołnierzach, którzy oddali swoje życie za wolność i poświęcenie dla naszej Ojczyzny.

Opiekunowie Projektu
E. Zębala, E. Fijałkowska-Koza, K. Jurczyńska