Szanowni Państwo Dyrektorzy,

     Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II zwrócił się z prośbą do Małopolskiego Kuratora Oświaty o rozpowszechnienie informacji o możliwości zaszczepienia dzieci oraz o dostępności wolnych terminów wykonania szczepienia przeciwko COVID-19. Populacyjny punkt szczepień Szpitala dysponuje wolnymi terminami na I dawkę szczepienia przeciwko COVID-19. Dostępna jest szczepionka mRNA Pfizer-BioNTech. Data przyjęcia II dawki jest wskazywana bezpośrednio podczas przyjęcia I dawki, jednak ze względu na rozpoczynający się okres wakacyjny Szpital oferuje elastyczny dobór daty II dawki szczepienia.

     W związku z powyższym, uprzejmie proszę Państwa Dyrektorów o rozpowszechnienie tej informacji wśród rodziców dzieci.

     Jednocześnie wyjaśniam, że rejestracji na szczepienie przeciw COVID-19 w Szpitalu można dokonać pod numerami telefonu:
12 614-25-39, 505 060 359 (w godzinach 8:00-14:30) w dni robocze
lub poprzez całodobową i bezpłatną infolinię pod telefonu - 989
lub rejestrację elektroniczną poprzez e-Rejestrację dostępną na stronie https://pacjent.gov.pl/.

     Podczas rejestracji można wybrać dokładny termin oraz miejsce szczepienia, a następnie otrzymuje się SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie są wymagane żadne dodatkowych dane oraz dokumenty, wystarczy, że podany zostanie numer PESEL.

Z poważaniem
Katarzyna Czaja
Zastępca Dyrektora
Wydziału Nadzoru Pedagogicznego
Kuratorium Oświaty w Krakowie