ZAPRASZAMY
UCZNIÓW KLAS III-VIII
SZKOŁY PODSTAWOWEJ
DO UDZIAŁU

W XI edycji
Ogólnopolskiego Konkursu

"Żołnierze Wyklęci
- Bohaterowie Niezłomni"

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego zaprasza uczniów
szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.
 Konkurs od wielu lat jest organizowany
pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, 
Ministerstwa Edukacji i Nauki i większości Kuratorów Oświaty.

Prace uczniów należy przesyłać do 1 marca 2022 r.
–  Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Wyniki zostaną ogłoszone 31 marca 2022 r.

 Widok plakatu konkursu pt. "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"

     To już XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”, który jest kierowany do uczniów szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jest to największy pod względem ilości uczestników i najdłużej organizowany konkurs o tej tematyce.

     Corocznie uczniowie z całego kraju nadsyłają ponad 1000 prac literackich, plastycznych oraz multimedialnych.

     Dzięki uczestnictwu w konkursie szlifują swoje talenty artystyczne, poznają historię najnowszą Polski oraz uczą się samodzielnie pracować ze źródłami historycznymi w sposób krytyczny.

     Uroczyste zgrupowanie laureatów XI edycji Konkursu planowane jest na 20 czerwca 2022 r. w Lublinie i będzie połączone z odwiedzeniem miejsc pamięci związanych z polskim podziemiem niepodległościowym po zakończeniu II wojny światowej.

     W naszej szkole podpowiedzi, ukierunkowania w wyborze tematu, wstępnej oceny pracy udziela: Elżbieta Zębala - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ewelina Fijałkowska-Koza - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Karolina Piotrowska - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wszelkie informacje o XI edycji Konkursu można znaleźć na portalu Konkursu:

https://www.konkurswykleci.pl/regulamin-xi-edycji-ogolnopolskiego-konkursu-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni/

oraz na stronie organizatora:

https://www.fkw.edu.pl/art/konkurs-o-zolnierzach-wykletych/

 

W załączeniu:

– regulamin XI edycji Konkursu:

https://kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/12/regulamin-xi-edycji-konkursu-o-zw-2022.pdf

– plakat XI edycji Konkursu:

https://kuratorium.krakow.pl/wp-content/uploads/2021/12/konkurs-wykleci-xi-edycja-2022-plakat.jpg